Mažos lauko pirtys

Mazos lauko pirtys

Ar mėgstate šilumą ir pirties malonumus? Mažos medinės lauko pirtys gali tapti jūsų asmeniniu SPA kieme ar sodyboje. Toks projektas yra lengvai įgyvendinamas – jums tereikia išsirinkti tinkamą vietą ir norimą pirties modelį.

Mažos medinės lauko pirtys yra puikus pasirinkimas tiems, kurie nori turėti atskirą, jaukų erdvės kampelį atsipalaidavimui.

Šie nedideli statiniai puikiai įsikomponuoja į aplinką ir gali būti pastatyti bet kur jums patogioje vietoje – netoli gyvenamojo pastato ar sodo gilumoje.

Svarbu, kad į pirties vietą būtų atvesti elektra ir vanduo. Tik tuomet vakarais galėsite mėgautis šviesa ir komfortu.

Mažos medinės lauko pirtys ir jų modeliai

Mažos lauko pirtys
Mažos medinės lauko pirtys / betterhomeliving.co.uk nuotr.

Renkantis pirtį, verta atkreipti dėmesį į tai, kaip lengvai galėsite ją įrengti ir prižiūrėti. Daugelis modelių yra sukurta vartotojų patogumui. Jų surinkimas ir priežiūra būna kuo paprastesni, leidžiantys jums kuo greičiau mėgautis pirties teikiamais malonumais.

Nesvarbu, ar ieškote vietos atsipalaidavimui po sunkios darbo dienos, ar norite praturtinti savo sodybos ar namų aplinką, maža medinė lauko pirtis gali būti puikus sprendimas.

Šiuolaikinėje architektūroje medinių pirčių modeliai tapo neatsiejama daugelio sodybų ir privačių namų dalimi, suteikiantys galimybę mėgautis pirties malonumais nekeldami kojos iš savo kiemo. Projektuotojai ir gamintojai siūlo platų medinių pirčių modelių asortimentą, kuris gali patenkinti įvairiausius skonius ir poreikius. Tai:

  • Tradicinės rąstinės pirtys
  • Modulinės, modernios pirtys
  • Bačkutės formos pirtys
  • Kitos pirtys

Skirtumai

Mažos medinės lauko pirtys / Sauliaus Barasos nuotr.

Tradicinės rąstinės pirtys yra klasikinis pasirinkimas, kuris niekada neišeina iš mados.

Šie modeliai pasižymi natūralumu, ilgaamžiškumu ir puikiai įsikomponuoja į gamtines aplinkas. Dėl modernių gamybos technologijų, rąstinės pirtys dabar gaminamos efektyviau ir tiksliau, leidžiant greitai surinkti ir įrengti pirtį vietoje.

Modulinės, modernios pirtys atspindi šiuolaikines architektūros tendencijas, siūlydamos minimalistinį dizainą ir funkcionalumą.

Šios pirtys dažnai būna pritaikytos greitai surinkti ir lengvai transportuoti, suteikdamos galimybę mėgautis pirties malonumais net ir keičiant gyvenamąją vietą.

Bačkutės formos pirtys yra žavingas ir neįprastas pasirinkimas, suteikiantis unikalią patirtį.

Jos puikiai tinka nedideliems kiemams ar sodyboms, kuriose norima išsaugoti vietos žavesį. Šios pirtys yra kompaktiškos, tačiau viduje gali suteikti visą reikiamą funkcionalumą ir komfortą.

Kiekvienas modelis turi savo privalumų, pradedant estetika ir baigiant funkcionalumu. Pavyzdžiui, nedidelis pirties namelis gali būti puikus pasirinkimas tiems, kurie nori turėti asmeninę pirtį, bet neturi daug erdvės. Šie nameliai gali būti įvairių formų – nuo tradicinių iki nestandartinių, pavyzdžiui, bačkutės formos, suteikiantys ne tik atsipalaidavimo erdvę, bet ir estetinį patrauklumą.

Nesvarbu, ar renkatės komfortišką variantą su terasa ir priepirčiu, ar mažesnį modelį su minimaliu prieangiu, svarbu atsižvelgti į jūsų asmeninius poreikius ir vietos galimybes. Kietas, lygus grindinys ar stabilūs pamatai užtikrins ilgaamžiškumą ir saugumą, o tinkamai parinkta vieta ir modelis – malonumą naudotis pirtimi metų metus.

Vidaus įrengimo kriterijai

Mažos lauko pirtys
Mažos medinės lauko pirtys / Sauliaus Barasos nuotr.

Mediena, kaip pagrindinis statybos ir apdailos elementas, suteikia pirtyje ypatingą atmosferą. Ji ne tik maloniai kvepia, bet ir kuria jaukumo pojūtį, todėl nenuostabu, kad daugelis renkasi būtent medines pirtis.

Pirties vidaus apdaila atlieka svarbų vaidmenį kuriant šią atmosferą. Aukštos kokybės medinės lentelės, kruopščiai apdorojamos iki švelnumo, užtikrina, kad oda nebūtų dirginama, o sėdėti bei vaikščioti būtų patogu ir malonu.

Lentelės suteikia ne tik estetinį patrauklumą, bet ir praktiškumą, lengvai prižiūrimą ir ilgaamžę erdvę.

Sėdimos vietos pirtyje yra būtinos. Jos įrengiamos atsižvelgiant į erdvės dydį – mažesnėse pirtyse sėdimos vietos išdėstomos viename aukštyje, o didesnėse pirtyse gali būti įrengti gultai dviem aukštais, kad būtų optimaliai išnaudota erdvė.

Krosnelė yra pirties širdis. Būtent ji suteikia pirtyje reikiamą temperatūrą ir atmosferą, todėl svarbu iš anksto apsispręsti, kokio tipo pirties norite – garinės ar saunos.

Kiekvienas tipas reikalauja skirtingo krosnelės tipo, kuris atitiktų pirties naudojimo būdą.

Langai ir durys prideda paskutinį štrichą tiek pirties interjerui, tiek eksterjerui. Jų dydis ir tipas gali labai skirtis – nuo nedidelių langų iki didelių vitrininių, o durys gali būti tiek medinės, tiek stiklinės. Visi šie pasirinkimai priklauso nuo jūsų asmeninių pageidavimų ir to, ką laikote jaukumo šaltiniu.

Mažos lauko pirtys: dydžio ir kainos aspektai

Mažos lauko pirtys
Mažos pirtys / Sauliaus Barasos nuotr.

Pirtelės dydis ir kaina yra glaudžiai susiję aspektai.

Paprastai, kuo didesnė pirtis, tuo aukštesnė jos kaina. 

Tai susiję su daugybe veiksnių: didesnės pirties statyba reikalauja daugiau medžiagų, sudėtingesnio projektavimo ir, galbūt, ilgesnio darbo valandų skaičiaus. Be to, didesnėse pirtyse dažnai įrengiamos papildomos erdvės, pavyzdžiui, priepirtis ar terasos, kurios taip pat didina bendrą projekto kainą.

Nedidelės pirtelės, tokios kaip 2 x 2,5 m „bačkutės“, yra ekonomiškesnės, tačiau jų kaina prasideda apytiksliai nuo 4 tūkst. eurų. Ši kaina gali svyruoti priklausomai nuo naudojamų medžiagų kokybės, interjero apdailos, įrengiamos įrangos ir kitų individualių poreikių.

Tuo tarpu standartinio dydžio, maždaug 15 m² medinės pirties kaina gali siekti ir viršyti 10 tūkst. eurų. Ši suma apima ne tik statybos medžiagas ir darbą, bet ir kokybišką vidaus apdailą, krosnelės įrengimą bei kitus būtinus pirties funkcionavimo elementus.

Svarbu atminti, kad galutinė kaina gali labai skirtis priklausomai nuo pasirinktų sprendimų, pirties vietos, statybos sudėtingumo ir individualių kliento pageidavimų. 

Todėl, norint gauti tikslesnį įvertinimą, rekomenduojama kreiptis tiesiogiai į gamintojus ar statybos specialistus, kurie galėtų atsižvelgti į visus aspektus ir pateikti asmeniškai pritaikytą pasiūlymą.

Nesvarbu, ką beplanuotumėte, prisiminkite:

Medinė pirtis – tai investicija į savo sveikatą ir gerovę. 

Visada rinkitės atsižvelgiant į asmenines galimybes ir poreikius.