Geriausi pirties akmenys

Geriausi Pirties Akmenys Gabro Diabazas, Rožinis kvarcitas, vulkanitas

Jau esate įsirengę pirtį ir pasirinkę jai tinkamą pirties krosnelę? Tik abejojate, kokie yra geriausi pirties akmenys? Dar keli žingsniai, ir galėsite pilnai mėgautis pirties malonumais.

Vienas jų - pirties akmenų pasirinkimas. Kadangi jie tiesiogiai veikia pirties kokybę,  svarbu suprasti, kaip išsirinkti tinkamus akmenis, kaip juos tinkamai išdėstyti ir kada juos keisti.

Geriausi pirties akmenys – kaip pasirinkti

Geriausi pirties akmenys
Geriausi pirties akmenys / Sauliaus Barasos nuotr.

Renkantis pirties akmenis savo pirties krosnelei, svarbiausia atkreipti dėmesį į jų šilumos kaupimo ir atidavimo savybes. Akmenys neturėtų skilinėti dėl vandens poveikio ar aukštos temperatūros. Džiugu, kad šiandieninėje rinkoje galima rasti platų įvairių akmenų, atitinkančių šias savybes, pasirinkimą.

Svarstant apie geriausius akmenis pirtyje, svarbu atkreipti dėmesį į keletą pagrindinių aspektų: akmenų rūšis, jų šilumos išlaikymo savybės, atsparumas drėgmei ir karščiui, taip pat estetinis aspektas.

Pirties akmenų rūšys

Pirties akmenys Gabro Diabazas
Geriausi pirties akmenysGabro Diabazas / Sauliaus Barasos nuotr.

Gabro Diabazas – tai vienas populiariausių akmenų pirtims dėl puikių šilumos kaupimo ir palaikymo savybių. Išsiskiria savo kietumu ir vientisa struktūra. Jis tolygiai įkaista, gerai kaupia ir atiduoda šilumą, ilgai tarnauja ir kaitinimo metu neišskiria kenksmingų medžiagų, atsparus drėgmei ir netrūkinėja.

 Talkochloritas
Geriausi pirties akmenysTalkochloritas  / Sauliaus Barasos nuotr.

Talkochloritas (muilo akmuo) – yra vienas populiariausių akmenų pirties krosnelėms. Dėl didelio tankio, sunkumo ir nevienalytės struktūros jis ilgai kaupia šilumą, efektyviai ją perduoda ir palaiko ilgą laiką. Šis akmuo pasižymi ypatingu atsparumu aukštai temperatūrai ir drėgmei. Jis puikiai kaupia šilumą ir yra ilgaamžis, todėl yra vertinamas pirtininkų. Muilo akmuo sukuria švelnų garą.

Geriausi pirties akmenys - Avietinis kvarcitas
Geriausi pirties akmenysAvietinis kvarcitas / Sauliaus Barasos nuotr.

Kvarcitas – šis akmuo yra labai kietas ir atsparus karščiui. Kvarcitas taip pat gerai kaupia šilumą ir lėtai atvėsta, suteikdamas tolygų garo paskirstymą pirtyje.

  • Baltasis kvarcitas tinka pirties krosnelėms dėl savo atsparumo staigiems temperatūros pokyčiams. Jis yra tankus ir mažai šilumą laidus, sukuriantis švelnų garą pirtyje. Be to, jis padeda valyti kvėpavimo takus ir prisotina juos deguonimi.
  • Avietinis kvarcitas greitai įkaista, yra atsparus aukštoms temperatūroms ir jų pokyčiams. Sukuria lengvą ir švelnų garą, panašiai kaip baltasis kvarcitas, ir tarnauja ilgai.
Vulkanitas
Geriausi pirties akmenysVulkanitas / Sauliaus Barasos nuotr.

Vulkanitas yra kitas dažnai naudojamas akmuo pirties krosnelėms. Jis yra patvarus, ilgaamžis ir pasižymi puikiomis šilumos kaupimo bei atidavimo savybėmis. Vulkanitas taip pat yra ekonomiškas pasirinkimas.

Keraminiai akmenys, pagaminti iš molio, tinka drėgnoms pirtims. Jie atlaiko didelius temperatūrų svyravimus ir yra itin ilgaamžiai – galima jų nekeisti iki penkerių metų.

 Žadeitas 
Geriausi akmenysŽadeitas / Sauliaus Barasos nuotr.

Žadeitas yra vienas iš estetiškai patraukliausių akmenų, tačiau jis yra brangesnis. Šis žalsvas akmuo sukuria lengvą, palaipsniui stiprėjantį garą, ilgai išlaiko šilumą, ir yra atsparus trupėjimui bei trūkinėjimui. Žadeitas taip pat jonizuoja orą.

Tinkamas pirties akmenų pasirinkimas ne tik pagerina pirties efektyvumą, bet ir užtikrina ilgesnį pirties gyvavimą.

Geriausi pirties akmenys. Kokios savybės svarbiausios

Šilumos Išlaikymo Savybės

Akmenų gebėjimas išlaikyti šilumą yra esminis pirties efektyvumui. Gabro-diabazo ir talkochlorito akmenys yra žinomi dėl savo gebėjimo ilgai išlaikyti šilumą, o kvarcitas – dėl greito šilumos perdavimo.

Atsparumas Drėgmei ir Karščiui

Pirties akmenų atsparumas drėgmei ir karščiui yra svarbus, kad užtikrintų jų ilgaamžiškumą ir saugumą. Talkochloritas ir gabro-diabazas yra labai atsparūs aukštai temperatūrai ir neturi polinkių įtrūkinėti.

Estetinis Aspektas

Akmenų estetika taip pat yra svarbi. Nors funkcionalumas yra pirmenybė, akmenų išvaizda gali smarkiai prisidėti prie pirties atmosferos. Čia pasirinkimas labai priklauso nuo asmeninių pageidavimų ir pirties interjero dizaino.

Geriausi pirties akmenys. Paskutinieji štrichai

Geriausi pirties akmenys
Pirties akmenys / Sauliaus Barasos nuotr.
Renkantis akmenis pirtyje, svarbu atsižvelgti į jų šilumos išlaikymo savybes, atsparumą karščiui ir drėgmei, taip pat į estetinį aspektą. 

Gabro-diabazas, talkochloritas ir kvarcitas yra puikūs pasirinkimai, kiekvienas su savo unikaliomis savybėmis, kurios atitinka skirtingus pirties mėgėjų poreikius.